Audi A6 ABT Sportsline - rychlý střelec s nízkou spotřebou

Audi A6 ABT je extravagantní vůz vyšší střední třídy, který jednoduše nelze přehlédnout. Ojedinělé spojení výkonnosti a komfortu z něj činí podle jeho tvůrců „dokonalého společníka pro každodenní ježdění“.

Dokonalost a vytříbenost řady A6 není pouze zachována, ale dokonce posunuta o kus dále. Zvýšení výkonu bylo dosaženo pomocí ABT POWER. 610 Nm této A6 si přitom dokáže hravě poradit s jakoukoliv situací i hmotností. Typickým prvkem společnosti ABT Sporstline je spodní část zadního nárazníku se čtveřicí koncovek výfuku.

Další posílení sportovního výrazu zajišťuje elegantní spoiler na víku zavazadlového prostoru. Působivý design dále podtrhují a zvýrazňují specificky tvarované prahy, stejně tak jako originální spoiler na spodní části předního nárazníku.
Celkový výraz mohou dokreslit litá kola ABT Sportsline s průměry 19 a 20“, obutá do vysokorychlostních pneumatik. Každé z kol je navrženo tak, aby harmonicky podtrhlo dynamický charakter a výraz nového ABT A6.

Karoserie je z velké části vyrobena z hliníku a vysokopevnostních ocelí, aby byla mimořádně lehká, pevná a bezpečná. Moderní konstrukční metody a materiály zajišťují velmi nízkou hladinu hluku v interiéru. Precizní vzájemné odladění všech komponentů a důsledné hydraulické tlumení v lůžkách náprav a poháněcího ústrojí je zárukou excelentního komfortu. Design nového Audi A6 vyjadřuje atletické vlastnosti a eleganci. Limuzína je 4,92 metru dlouhá a 1,87 metru široká, ale jen 1,46 metru vysoká, takže se může pochlubit nejsportovnějšími proporcemi ve své třídě.


Charakteristickým prvkem prostorného interiéru je ozdobná lišta, jejíž oblouk obklopuje řidiče a spolujezdce na předních sedadlech. Elegantně zakřivená přístrojová deska staví řidiče do centra vnitřního prostoru. Každý detail interiéru je důkazem péče, která Audi investuje do automobilů. Všechny materiály, včetně
inovativních vrstev, byly vybrány a vytvořeny s maximální péčí. Příkladem jsou přední sedadla s ventilační a masážní funkcí. Elegantní osvětlení obsahuje malé světelné body v celém interiéru.
Nové Audi A6 nabízí logický koncept ergonomického ovládání, jímž se vyznačují všechny modely značky se čtyřmi kruhy. Součástí sériové výbavy je velmi účinná automatická klimatizace a zdokonalený ovládací systém MMI Radio. Audi dodává na přání head-up displej, který promítá důležité informace do zorného pole před řidiče. Na přání je k dispozici rovněž ovládací systém MMI touch, který umožňuje ovládat většinu funkcí navigačního systému MMI plus s pevným diskem prostřednictvím touchpadu. Navigační systém MMI Navigation plus v novém A6 úzce spolupracuje s asistenčními a bezpečnostními systémy dodávanými na přání. Řídicí jednotky světlometů, samočinné převodovky a adaptivního tempomatu s funkcí Stop & Go získávají od něj data o průběhu trasy. Díky tomu dokážou tyto systémy rozpoznávat komplexní situace a svou činností optimálně podporovat řidiče. Bezpečnostní systém Audi pre sense je v mnoha případech schopen zmírnit následky nehody nebo srážku dokonce zcela odvrátit. Audi active lane assist pomáhá řidiči udržovat A6 ve vlastním jízdním pruhu a parkovací asistent převezme během parkovacího manévru řízení vozidla.


V porovnání s předchozími modely klesla spotřeba paliva u všech modelů, a to až o 19 procent. Z hlediska spotřeby se může pochlubit nejnižšími hodnotami ve své třídě a překonává tak i konkurenci.


 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení