Audi A5 Cabriolet: stará škola, která neomrzí

Nová verze oblíbeného kabrioletu vstoupila na světový trh na přelomu loňského roku a na zákazníky udělala velký dojem už při seznámení. Přehlídku luxusního a prostorného interiéru završí atraktivní funkce, mezi kterými je například virtual cockpit, bohatý audiosystém nebo více než třicet asistenčních systému pro podporu řidiče. 

Audi pokračuje ve vývoji generace vozů z řady A5. Nový kabriolet byl představen na konci roku v autosalonu v Los Angeles, první kousky míří do Evropy na přelomu března či dubna. 

Uvnitř vozu Audi A5 si řidiči nyní mohou plně vychutnat velmi intenzivní potěšení z jízdy s místem až pro čtyři cestující. Ke standardní výbavě nechybí ani klasická plátěná střecha, jež nově zajištuje uvnitř vozu vynikající akustiku. Střechu lze otevřít za jízdy do 50 km/h během 15 sekund nebo zcela zavřít během 18 sekund. Pro případ telefonování je zabudován speciální mikrofon přímo v bezpečnostním pásu. Vy si tak budete moc vychutnat bezpečnou jízdu s otevřenou střechou i pro osobní účely.

K dispozici je nám klasická šestistupňová převodovka nebo sedmistupňová dvouspojková automatická převodovka S tronic. Její výběr záleží čistě na vás. Ke kvalitě jízdy dopomůže i výhoda volby pohonu klasicky předních kol, na přání i možnost zavedení technologie ultra na pohon všech čtyř kol quattro. Chybět nemohou ani v dnešní době pro luxusní auta moderní možnosti výběru z předem nastavených jízdních režimů. Auto je navíc tak chytré, že nemusíte ani sami ručně přepínat z komfortního do sport režimu. Motor reague na plyn okamžitě a je schopen velmi pružného zrychlení. 

Ve srovnání s předchozím modelem došlo k výraznému rozšíření výchozí výbavy. Ta je převzata z kupé, což nám umožňuje rozšíření o další prvky jako digitální přístrojový štít s TFT obrazovkou, Wi-fi hotspotem, bezdrátového dobíjení mobilních telefonů nebo hudebního systému Bang & Olufsen s technologií 3D zvuku. Sedadla jsou částečně čalouněná a střecha je opatřena polyuretanovou izolační vrstvou, která výrazně snižuje pronikající hluk do interiéru. Při prodeji si zákazníci budou moc vybrat z více barevných variant. Nová koncepce vozů Audi nabízí více možností, jak přizpůsobit interiér i exteriér vozu vlastním požadavkům. 

Audi A5 potěší velmi dobrými jízdními vlastnostmi a sportovní dynamikou. To vše bez ohledu na to, jestli si vyberete benzinový motor TFSI nebo naftoný motor TDI. České ceny by se měly pohybovat okolo jednoho a čtvrt milionu korun, ale je možné, že se budou ještě měnit. Značka Audi se těší velké oblibě a je velice pravděpodobné, že tomu tak bude i nadále. 

FOTO: carmagazine

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení