Aston Martin V8 Vantage - lehčí a hlučnější

Britský Aston Martin představil speciální verzi V8 Vantage s označením N420. Mezi hlavní změny oproti standardní verzi patří výfuk s hlučnějším zvukovým projevem a 27 kilogramů úspor na hmotnosti vozu. Standardem je sportovnější podvozek.

Aston Martin V8 Vantage N420 se od sériové verze neliší výkonem motoru – 4,7litrový osmiválec stále nabízí 420 koní. Standardem pro verzi N420 je sportovní podvozek s tvrdšími tlumiči (paket Sports Pack, který lze přikoupit i k běžné verzi V8 Vantage).

Hlavní změnou je nicméně úspora 27 kilogramů (díky použití karbonu) a nově naladěný (rozuměj hlučnější) výfuk.

Jiná jsou i desetipaprsková litá kola v černém provedení. Uvnitř nechybí plaketky s označením N420, standardem jsou i některé prvky výbavy, za které u běžných Astonů zákazníci připlácí – připojení přes Bluetooth, tempomat či parkovací asistent.

Aston Martin V8 Vantage N420 - ze dvou koncovek výfuku nyní vychází hutnější zvuk.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky