Aston Martin V12 VantageS: rychlost, o které se Vám ani nezdálo

Společnost Aston Martin vyprodukovala zatím nejvýkonnější auto ve své historii. Jedná se o bezkonkurenční Aston Martin V12 VantageS, který Vás při prvním pohledu dostane do kolen. Milovníci rychlé jízdy si rozhodně přijdou na své. 

V12 Vantage je nebývalým inženýrským úspěchem. Model představuje to nejlepší, co byste na silnicích mohli potkat. Kombinuje motor V12 s nejlehčími prvky sportovních automobilů Aston Martin. Speciální design mřížky zlepšuje proudění vzduchu a dodává modelu agresivní vizáž.
Aston Martin V12 Vintage využívá mocného výkonu 421 kW (573 koní), který automobil produkuje o objemu 6 litrů. Točivý moment dosahuje maximálně na 620 Nm. Díky tomu automobil dokáže zrychlit z 0 na 100 za pouhých 3,9 sekund. Přestože V12 váží okolo 1665 kilogramů, vyprodukuje závratnou maximální rychlost 330 km/h. To z něj dělá nejrychleji akcelurující model vůbec, pokud nepočítáme One-77.Vintage V12 je korunovaným králem silnic

Aston Martin V12 Vintage se chlubí novou sedmirychlostní převodovku Sportshift III, která byla speciálně vytvořena pro tento model. Zaručuje hladkou změnu rychlostí během jízdy a umocňuje pohodový zážitek z cesty. Pokrokový osvícený volant poskytuje kontrolu nad řízením. Díky světlu má řidič dozor nad tím, jestli jeho ruce stále drží volant. Třísťupnové tlumiče se perfektně přizpůsobují povrchu. Nové karbonové brzdy výrazně zvyšují brzdný výkon.Luxusní palubní deska

V12 Vintage se inspiruje závodními Astony z kategorie GT3. Je určen především pro zákazníky, kteří požadují sportovní gentlemanský vůz. Samotná automobilka se nechala slyšet, že se jedná o nejlepší kombinaci každodenní přívětivosti a dravosti.Aston Martin V12 seženete ve Velké Británii za 138 000 liber (cca 4 175 000 Kč). V Německu se cena pohybuje okolo 179 950 eur (cca 4 646 500 Kč). Ve Spojených státech pak bude stát necelých 184 995 dolarů (cca 3 624 000 Kč), v Austrálii zaplatíte 383 300 australských dolarů.
 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky