Arash AF8! Mocný supersport z britské stáje

Britská automobilka Arash přichází se svým čtvrtým modelem, který je opět pořádně nadupaný. Má úctyhodný výkon 558 koní a váží pouhých 1200 kilogramů. Zdali se bude prodávat sériově, je zatím ve hvězdách.

Arash přichází se supersportovním modelem, který se drží standardního vzhledu. Připomíná trochu mix dvou oblíbených vozidel McClarenu a Lamborghini, ale jistá invence se mu odepřít nedá. Zadní část je tvořeno výrazným spoilerem. Celkově zadek je poněkud neforemní. Otázkou zůstává, zdali si najde své příznivce. Přední část je už pak zcela v pořádku. Má dravý vzhled, jak jsme u "sporťáků" zvyklý.


 
Srdce automobilu je tvořeno sedmilitrovým motorem V8. Ten si britská automobilka vypůjčila od Chevrolette Corvette Z06. Řidiči poskytne úžásných 410 kW, což je v přepočtu 558 k. Vše se děje při 6 500 otáčkách. Zadní kola mají přísun 640 Nm točivého momentu. Převodovka pak disponuje až šesti stupňi. Příjemná je i váha automobilu - ta je pouhých 1200 kilogramů. Vůz měří 4,15 metrů na délku. Výška je 1,6 metru.Nejvyšší možná rychlost modelu je 320 kilometrů za hodinu. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu je model schopný udolat za 3,5 sekundy. Ohledně spotřeby paliva firma zatím mlčí. Kolik bude AF8 stát též nevíme. Vybírat si můžete mezi osmi typy barevné karoserie. Jestli se bude vůz prodávat sériově (a také v České republice) je otázkou budoucnosti.Foto: Arash

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení