Arash AF8! Mocný supersport z britské stáje

Britská automobilka Arash přichází se svým čtvrtým modelem, který je opět pořádně nadupaný. Má úctyhodný výkon 558 koní a váží pouhých 1200 kilogramů. Zdali se bude prodávat sériově, je zatím ve hvězdách.

Arash přichází se supersportovním modelem, který se drží standardního vzhledu. Připomíná trochu mix dvou oblíbených vozidel McClarenu a Lamborghini, ale jistá invence se mu odepřít nedá. Zadní část je tvořeno výrazným spoilerem. Celkově zadek je poněkud neforemní. Otázkou zůstává, zdali si najde své příznivce. Přední část je už pak zcela v pořádku. Má dravý vzhled, jak jsme u "sporťáků" zvyklý.


 
Srdce automobilu je tvořeno sedmilitrovým motorem V8. Ten si britská automobilka vypůjčila od Chevrolette Corvette Z06. Řidiči poskytne úžásných 410 kW, což je v přepočtu 558 k. Vše se děje při 6 500 otáčkách. Zadní kola mají přísun 640 Nm točivého momentu. Převodovka pak disponuje až šesti stupňi. Příjemná je i váha automobilu - ta je pouhých 1200 kilogramů. Vůz měří 4,15 metrů na délku. Výška je 1,6 metru.Nejvyšší možná rychlost modelu je 320 kilometrů za hodinu. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu je model schopný udolat za 3,5 sekundy. Ohledně spotřeby paliva firma zatím mlčí. Kolik bude AF8 stát též nevíme. Vybírat si můžete mezi osmi typy barevné karoserie. Jestli se bude vůz prodávat sériově (a také v České republice) je otázkou budoucnosti.Foto: Arash

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky