Alfa Romeo 8C Competizione - jedinečná elegance a síla

Alfa Spider je nejpůvabnější a nejvyvinutější „plod“ nové generace Alfa Romeo. Dvousedadlový vůz kupé z rodiny Spider je lehký prostorový rám, spočívající na čtyřech dvojitých příčných ramenech a pomocných rámech, vyrobených z hliníku.

Podvozek je ve tvaru aerodynamického tunelu. Disponuje vytříbenou technikou osmiválcovým motorem 4,7 l s plynule variabilním časováním ventilů, vyvíjený společně s Maserati a Ferrari, pohonem zadní nápravy a ideálním rozložením hmotnosti díky použití systému Transaxle.


Sportovní pérování, řízení, velkoryse dimenzované brzdy s hliníkovými třmeny a vysoce sportovní naladění. Výkon 330 kW/7000 ot., 470 Nm/4250 ot. a jmenovité otáčky 7500/min. se postarají o kvalitní zábavu, stejně jako šestistupňová čtyřmódová (manual-normal, manual-sport, automatic-normal a automatic-sport) robotizovaná převodovka se sekvenčním řazením, sestavená s motorem a zadní nápravou do systému transaxle.

Délka karoserie dosahuje 4280 mm, na šířku 8C Competizione měří 1900 mm a na výšku 1250 mm. V zádi se ukrývá zavazadlový prostor se základním objemem litrů. Standardně se dodává s koly o rozměrech 245/35 R 20, 285/35 R 20 a sportovně střižený stabilizační systém VDC.
To vše má celku zaručit skutečně ostré jízdní vlastnosti.


 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení