Volkswagen T-Cross vstupuje na český trh. Inspiraci od něj brala i Škoda

Slavná německá značka vábila celý svět na svůj nový model celou řadou upoutávek a nyní se jej konečně dočkali i zákazníci na českém trhu. Co nám tedy přinese?

Ačkoliv bychom si toho sami jen těžko všimli, tak se T-Cross pohyboval mezi námi již několik týdnů předtím, než byl oficiálně odhalen. V té době jej však maskovalo přestrojení, díky němuž nám tato novinka unikla.

Volkswagen se snažil opět o něco pozvednout hranice možností, a tak si kromě prezentace, jež zahrnovala klíčové motto „Jsem cool“, vyladil vozidlo širší škálou odstínů, kterým dominují barevná kola či výraznější a ostřejší design.

Uvnitř se nám pro změnu nachází speciální volat, s jakým jsme se doposud ještě nesetkali. Chybět nám nebude ani digitální štít, výše ukotvená sedadla nebo posuvná zadní lavice, která dokáže zvětšit objem zavazadelníku až o 455 litrů.

Již teď je nadmíru zřejmé, že se nám pod kapotou v základní verzi nebude schovávat nic jiného než benzinový tříválec 1.0 TSI. Dále tu pak budeme mít i benzinový čtyřválec 1.5 TSI a naftový čtyřválec 1.6 TDI.

K prvnímu uvedenému pohonu máme přiřazený výkon 70 kW (při 5500 otáčkách) a 175 Nm točivého momentu dostupného již od dvou tisíc otáček.

S druhou přidruženou verzí máme výkon 110 kW (při 5000 otáčkách) a 250 Nm dostupného v rozmezí od 1500 do 3500 otáček.

U třetí varianty se opět vracíme k základní hodnotě 70 kW (od 3250 do 4000 otáček) a 250 Nm točivého momentu.

Co se ceny týče, ta u nás pro standardní verzi začíná na hodnotě 437.900 korun (benzinový tříválec), přičemž ta silnější by měla stát o 20 tisíc více.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení