Nový Jeep Wrangler se začne prodávat začátkem příštího roku

Čtvrtá generace Jeepu Wrangler se stala hlavní novinkou na probíhajícím autosalonu v Los Angeles. Ve své nabídce představil ty nejnovější vychytávky včetně jedinečných prvků moderní technologie a pyšní se také skvělou jízdou i v tom nejnáročnějším typu terénu.

Jestli se vám na první pohled bude zdát, že nová generace Jeepu Wrangler připomíná facelift předchozí verze, daleko od pravdy jistě nebudete. Ačkoliv základní koncepce zůstala vesměs stejná, přesto jsme se ve výsledku dočkali mnoha změn, které se týkají zejména interiéru a zároveň celkového odlehčení. V důsledku přidání hliníkové slitiny, jež zkrášluje panely karoserie, auto váží o rovných 90 kilogramů méně než Jeep třetí generace. 

Zákazník si bude moct vybrat, zdali dá přednost pohonu dvou, nebo rovnou všech čtyř kol, přičemž pod kapotou se nám v obou případech bude schovávat zážehový šestiválec 3.6 Pentastar o výkonu 213 kW (290 koní) a 353 Nm točivého momentu. Veškerou hnací sílu na silnici dostaneme budťo prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky, či šestistupňového manuálu. 

V nabídce motorů najdeme i hybridní provedení, jemuž vévodí zážehový přeplňovaný dvoulitr o výkonu 200 kW s maximálním točivým momentem 400Nm. To je doplněno 48 voltovým elektrickým systémem a malým generátorem, což znamená, že se jedná o tzv. „mild-hybrid“. Později, patrně v průběhu příštího roku, se setkáme i s třílitrovým šestiválcem. 

Aby nabídka možností byla o něco bohatší, zájemci si dále budou smět vybrat, zdali upřednostní verzi s pevnou střechou, nebo s odmontovatelnými střešními panely. Co nevidět bychom se však mohli dočkat i třetího provedení, jež zahrnuje shrnovací plátěnou střechu. Tento výběr bude doprovázen dvoudveřovou (Wrangler) či čtyřdveřovou (Wrangler Unlimited) variantou, ke kterým se koncem příštího roku přidá i pick-up. 

Vylepšený interiér se týká jak lepších jízdních vlastností plynoucích z jízdy po nerovném terénu, tak zároveň vybavení. K dispozici bude univerzální multimediální systém s obrazovkou o velikosti 5, 7, nebo 8,4 palce, což bude obohaceno o základní zábavní prvky včetně  Apple Car Play, Wifi hotspot, USB porty pro dobíjení mobilních zařízení a mnohé další. 

Prodej nového Wrangleru začne v zámoří, a to konkrétně již na začátku příštího roku. S jistotou můžeme povědět, že se pak postupně přesune i na evropské trhy, ovšem jak moc si jej automobilka cení, to nám zatím odhaleno nebylo. Na oficiální cenu si proto budeme muset nějaký ten čas ještě počkat. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení