Nový Ford Mustang v Čechách? Splněný sen!

Tak jsme se konečně dočkali. Milovníci pořádných aut nastražte uši! Ford Mustang šesté generace se bude prodávat i V Evropě. Česká republika je do seznamu prodejních míst samozřejmě zařazena.

Nová generace Mustanga spatřila světlo světa. Ford vsadil na klasiku s novými prvky a představuje nám svého typického amerického sporťáka, který má za sebou téměř 50 let historie. Vzhled automobilu je dán několikaletou evolucí. Zachována byla dlouhá kapota a krátká zadní část. Obměnil se tvar světel. Namísto klasickýh kulatých máme najednou světla protáhlá. To dodává vozu moderní vizáž. Dynamičnost Mustanga zvýrazňuje sklon zadního a předního skla. Zadní světla vykazují elementy trojrozměrného designu. Pro lepší ovladatelnost nalezneme nezávislé zavěšení podvozku. Vpředu jsou pak upraveny vzpěry McPherson. Vybrat si budeme moc mezi automatickou a manuální převodovkou.Těšit se můžeme na kupé i kabriolet s látkovou stahovatelnou střechou. K výběru budou tři motory. Srdce automobilu bude pumpovat silou osmiválce, šestiválce nebo čtyřválce. 
Osmiválec (objem 5,0 l) nabídne výkon o síle 425 k a 529 Nm. Šestiválec dosáhne výkonu 300 koní. Jestli se dostane na evropský trh, zatím není jisté. V nabídce bude i čtyřválec. Jedná se o nový motor EcoBoost o objemu 2.3 l. Poskytne 309 koňských sil.V interiéru a na palubní desce nalezneme spoustu elektroniky. Řidič bude mít možost si nastavit tuhost posilovače řízení, rychlost odezvy motoru a řazení automatu. Osmipalcový dotykový displej systému Ford Sync Touch lze ovládat i hlasem. K dispozici bude i adaptivní tempomat a hlídač mrtvého úhlu.  Cena pro Evropu není zatím známa. Zbývá nám jen čekat!

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení