Nový Ford Mustang v Čechách? Splněný sen!

Tak jsme se konečně dočkali. Milovníci pořádných aut nastražte uši! Ford Mustang šesté generace se bude prodávat i V Evropě. Česká republika je do seznamu prodejních míst samozřejmě zařazena.

Nová generace Mustanga spatřila světlo světa. Ford vsadil na klasiku s novými prvky a představuje nám svého typického amerického sporťáka, který má za sebou téměř 50 let historie. Vzhled automobilu je dán několikaletou evolucí. Zachována byla dlouhá kapota a krátká zadní část. Obměnil se tvar světel. Namísto klasickýh kulatých máme najednou světla protáhlá. To dodává vozu moderní vizáž. Dynamičnost Mustanga zvýrazňuje sklon zadního a předního skla. Zadní světla vykazují elementy trojrozměrného designu. Pro lepší ovladatelnost nalezneme nezávislé zavěšení podvozku. Vpředu jsou pak upraveny vzpěry McPherson. Vybrat si budeme moc mezi automatickou a manuální převodovkou.Těšit se můžeme na kupé i kabriolet s látkovou stahovatelnou střechou. K výběru budou tři motory. Srdce automobilu bude pumpovat silou osmiválce, šestiválce nebo čtyřválce. 
Osmiválec (objem 5,0 l) nabídne výkon o síle 425 k a 529 Nm. Šestiválec dosáhne výkonu 300 koní. Jestli se dostane na evropský trh, zatím není jisté. V nabídce bude i čtyřválec. Jedná se o nový motor EcoBoost o objemu 2.3 l. Poskytne 309 koňských sil.V interiéru a na palubní desce nalezneme spoustu elektroniky. Řidič bude mít možost si nastavit tuhost posilovače řízení, rychlost odezvy motoru a řazení automatu. Osmipalcový dotykový displej systému Ford Sync Touch lze ovládat i hlasem. K dispozici bude i adaptivní tempomat a hlídač mrtvého úhlu.  Cena pro Evropu není zatím známa. Zbývá nám jen čekat!

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky