Lamborghini Huracan LP 610-4! se zrychlení nebojí!

Novinka od italské světoznámé automobilky Lamborghini nese název Huracan LP 610-4. Nejedná se o žádného slabocha, ale o pořádný stroj s poctivým výkonem. Na co se můžeme těšit?

Svou premiéru si Lamborghini Huracan LP 610-4 odbyl na slavnostním večeru skupiny Volkswagen. Poprvé ho světu ukázal nikdo jiný než samotný šéf oblíbené automobilky Stephan Winkelmann. Širší veřejnost ho mohla spatřit na ženevském autosalonu v březnu 2014. Abychom si na začátek udělali obrázek, jedná se o vozidlo, které dokáže zrychlit z 0 na 200 kilometrů za hodinu za pouhých 9,9 vteřin. Klobou dolů.A jak je to s motorem? Huracan LP 610-4 byl obdařen vidlicovým desetiválcem s objemem 5,2 litrů. Ten pak poskytuje maximální výkon 610 koní, neboli 8250 otáček za jednu minutu. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu proběhne za 3,2 sekund, na 200 (jak jsme psali v úvodu) za 9,9 sekund. Je to dáno především hmotností, jenž to umožňuje. I zde musíme počítat s omezením Euro 6. Spotřeba je 12,5 litrů na 100 kilometrů.Mezi desetiválcovým motorem a sedmistupňovou dvojspojkovou automatickou převodovkou probíhá zdařilá spolupráce. Přes ní jsou pak poháněna všechna čytři kola. Uživatel si bude moc bez problému vybrat mezi několika režimy. Jedná se o Strada, Sport a Corsa. Důvěru bude mít i v hladkém průběhu zpomalování (o to se postarají standardní karbon-keramické brzdy).Foto: Lamborghini

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky