Alfa Romeo 4C Zeus si prošla rozkošnou úpravou

Všichni vlastníci Alfy Romeo 4C si mohou svého miláčka nechat poupravit. Mezi námi je spousta organizací, které se v tomto přímo vyžívají, a německá společnost Pogea Racig je určitě jednou z nich.

Budeme-li se držet zmíněné německé firmy, právě pod ní si 4C Zeus prošel famózní úpravou se vším všudy. Tou nejpozoruhodnější změnou je úbytek hmotnosti, a to o neuvěřitelných 100 kilo. Celkově vůz s plnou nádrží váží 904 kg.

Jak jsme mohli pochopit, auto získalo publikem oblíbené sportovní vlastnosti, jimž kromě úbytku na váze nechybí ani nižší podvozek nebo silnější motor. Peoga Racig sem přidala nové turbodmychadlo a výkon z 240 koní zvýšila na 345. To doprovází 458 Nm točivého momentu.

Tento upgrade se neobešel ani bez lepších jízdních parametrů. Momentálně nám vozidlo zrychlí z klidu na sto za 3,4 sekundy, což je o 1,1 sekundy dříve, než tomu bylo u neupravené verze. Maximálka nám vyvrcholí při 304 km/h (navýšeno z 258 km/h).

Nový futuristický nádech dostalo auto i zevnitř, kde nám přibyly půvabné detaily v oranžové a modré barvě. Zákazníky jistě zaujmou i příjemné potahy tvořící známá kůže Nappa nebo skvělý audiosystém Alpine. Z toho bezpečnostní hlediska nám zde přibyla parkovací kamera.

Kdo by se rozhodl si nechat vůz upravit, tak se bohužel neobejde bez pořádné finanční injekce. Ta podle současných informací činí něco málo přes jeden milion korun.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky