Alfa Romeo 4C Zeus si prošla rozkošnou úpravou

Všichni vlastníci Alfy Romeo 4C si mohou svého miláčka nechat poupravit. Mezi námi je spousta organizací, které se v tomto přímo vyžívají, a německá společnost Pogea Racig je určitě jednou z nich.

Budeme-li se držet zmíněné německé firmy, právě pod ní si 4C Zeus prošel famózní úpravou se vším všudy. Tou nejpozoruhodnější změnou je úbytek hmotnosti, a to o neuvěřitelných 100 kilo. Celkově vůz s plnou nádrží váží 904 kg.

Jak jsme mohli pochopit, auto získalo publikem oblíbené sportovní vlastnosti, jimž kromě úbytku na váze nechybí ani nižší podvozek nebo silnější motor. Peoga Racig sem přidala nové turbodmychadlo a výkon z 240 koní zvýšila na 345. To doprovází 458 Nm točivého momentu.

Tento upgrade se neobešel ani bez lepších jízdních parametrů. Momentálně nám vozidlo zrychlí z klidu na sto za 3,4 sekundy, což je o 1,1 sekundy dříve, než tomu bylo u neupravené verze. Maximálka nám vyvrcholí při 304 km/h (navýšeno z 258 km/h).

Nový futuristický nádech dostalo auto i zevnitř, kde nám přibyly půvabné detaily v oranžové a modré barvě. Zákazníky jistě zaujmou i příjemné potahy tvořící známá kůže Nappa nebo skvělý audiosystém Alpine. Z toho bezpečnostní hlediska nám zde přibyla parkovací kamera.

Kdo by se rozhodl si nechat vůz upravit, tak se bohužel neobejde bez pořádné finanční injekce. Ta podle současných informací činí něco málo přes jeden milion korun.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení