Tesla vylepšuje svoje modely a sází na ještě lepší výkony

Výkon, kvalita a bezpečnost. Pokud jde o plnění slibů, pak se Elon Musk nemýlil, když nám přislíbil další působivý přírůstek do rodiny, jenž nám představuje Tesla Model 3 Performance. 

Elektromobil Tesla Model 3 nám byl sice již oficiálně odhalen v létě minulého roku, když světu byla odhalena dvě úspěšná provedení, avšak jako všude jinde, i zde bylo jenom otázkou času, než se dočkáme onoho kýženého dynamičtějšího provedení. To k nám přichází opět ve dvou verzích, jež jsou od sebe téměř k nerozeznání, ovšem nás bude hlavně zajímat varianta s krycím názvem „Performance“. 

Právě tuto verzi nám představuje vůz, který může v klidu strčit do kapsy většinu rychlých sportovních konkurentů. Jeho srdce bylo rozpuleno na dva dílky, přičemž jeden z nich se uschovává u přední nápravy a druhý naopak u té zadní nápravy. Řeč je pochopitelně o dvou elektromotorech, díky nimž se nám tento kousek vozí na všech čtyřech kolech najednou.

Jak nám říkají současné informace, auto je schopné zrychlit z klidu na sto za 3,5 sekundy a maximální rychlost by nám pro označení Performance měla vyvrcholit při 250 km/h, přičemž na jedno nabití vůz ujede až 500 km/h. Počítejme ovšem, že tato hodnota bude v přenesení do skutečnosti nepatrně nižší. 

Porovnáme-li tyto údaje s klasickou variantou Tesla Model 3, tedy bez sportovní přípony, máme tu pro základní zrychlení polovinu sekundy v rezervě a maximální rychlost nám dovoluje jet až o 25 km/h rychleji. 

Co se cenového rozpětí týče, to bylo na americkém trhu stanoveno na 78 tisících dolarů, což v přepočtu dělá přibližně 1,72 milionů korun. Věřmě však, že tato cena je pouze orientační a může se v blízké době (řádově několik týdnů) ještě lehce poupravit. Vše je dáno tím, že výroba vozu se velmi vleče a první zákazník se s modelem M3 Performance nesetká dříve než v polovině příštího roku. 

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení