Opel Zafira Tourer: Větší sedmimístné MPV

Opel nabízí zvětšenou verzi Zafiry. Model se protáhl o dvacet centimetrů a dostal přízvisko Tourer. Zařadit ho můžeme mezi větší rodinná auta, která disponují dostatečným prostorem.

Momentálně má Opel na trhu dva modely, které nesou označení Zafira. Ten, jenž vznikl v roce 2005, bude stále k dispozici. Přibyl již zmiňovaný Tourer. Klade vysoký důraz na prostornost, která je opravdovým tahákem. Lze přemístit zadní sedačky, díky tomu se zvětšuje v druhé a třetí řadě sedaček plocha, kam můžete složit své nohy. Poslední řada je standardně určena spíše pro nutné přemístění pasažerů. Za zmínku stojí i dostatek místa nad hlavou. Pokud máte "ostré lokty" nesedejte si do druhé řady, její šířka je poněkud omezující.Je třeba zmínit, že sedm míst nepatří do základní výbavy. Za ně si budete muset připlatit. Přijde Vás to na 17 400 korun. Druhá řada disponuje možností posouvání jednotlivých sedaček, to způsobuje vyšší proměnlivost. Cyklisté se mohou těšit na nosič, který je schován pod pátými dveřmi. Běžně můžete umístit dvě kola, rozšířená verze uveze kola až čtyři. Nemusíte se bát ani o ukládací místa v interiéru. Těch je požehnaně. Oficiální zdroje uvádějí až 34 prostor. Kufr pojme standardně 710 litrů, po sklopení druhé řady se navýší na báječných 1800 litrů.Interiér je poněkud rozpačitý. Naleznete tam mnoho plastů, tlačítek a displej působí poněkud zastarale. To samé platí i pro grafické zpracování navigace. Základní nabízený motor je turbodiesel 1.6 CDTI. Patří do kategorie slabší výkonnosti, ale pro běžné ježdění bohatě postačí. Pokud si připlatíte šest tisíc korun, dostanete silnější 2.0 CDTI. To se díky nízké ceně vyplatí. Opel Zafira Tourer je automobil, který je třeba trochu doplnit lepší výbavou. Ale i tak není špatný.

Foto: Opel

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky