Nové Audi RS 4 má v plánu nový motor!

Audi přichází s koncepty RS 4 a RS 5 pro rok 2014, které budou poháněny motorem 3.0 V6 s biturbem. Jedná se o další automobilku, která přesedlá ze sportovních atmosférických motorů na downsizovované provedení.

Audi patřila právě mezi ty firmy, u kterých vypadalo, že se budou držet tradičního pojetí. V nynější době si však můžeme říct, že tomu tak nebylo. Jednalo se spíše jen o neschopnost zareagovat na moderní vlivy. Automobilka vypustila do světa informaci, že další model RS 4 ( poté i RS 5) bude obohacen o přeplňovaný šestíválec, který bude splňovat předpisy kombinované spotřeby.A na jaké motory se tedy budeme moc těšit? Podle ověřených informací Audi připravuje přeplňovaný šestiválec. Jestli patříte mezi ty, kteří pro svůj život potřebují silnější atmosferický V8 u Audi se se zlou potážete. U V6 3,0 litru bude kompresor nahrazen dvojicí turbodmychadel. Výkonově na tom však automobil nebude nejhůře. Překoná například modely BMW M3 a BMW M4.Pokud dokážete skousnout volbu motoru (a neberete toto rozhodnutí jako velezradu), novinka od Audi by na tom neměla být tak špatně. Vzhledově je vše v pořádku, vybavenost poskytne dostačující komfort. Kdy se můžeme těšit na zahájení oficiální výroby však není jisté. Přesnější informace též zůstavají v trezoru uzamčeném na klíč. Nezbývá nám nic jiného než čekat.


Foto: Audi

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky