Kia září za doprovodu nových naftových hybridů

Kia nám již dříve naznačila, že se pokusí na trh přijít s něčím novým, co by nemělo narušit praktičnost a eleganci jejích současných vozů. Ačkoliv ne každý je této metodě zrovna nakloněn, ve výsledku zde máme novou hybridní jednotku, která je zcela nová a přitom může být stále použita ve stávajících modelech.

Jedná se o pohon s krycím názvem EcoDynamics+, jenž nám kombinuje naftový motor a elektromotor, který bude pracovat pod napětím 48 V. Co je však podstatné, celá jednotka byla vyvinuta tak, aby mohla být zabudována do starých i nových modelů, z čehož lze vyčíst, že s ní automobilka počítá i do budoucna.

Vůbec první verzí, jaká by měla zažít svou premiéru s tímto hybridem, bude Kia Sportage. Po ní bude následovat třetí generace modelu Kia Ceed a od toho budou odvozeny i další nové řady. Nicméně samotný příchod se neplánuje dříve než na rok 2019.

Co by nás mohlo zajímat, je to, že se jedná o mild-hybrid, tudíž auto nepojede pouze na elektřinu, ovšem podíváme-li se na to z ohledu pomocníka, máme tu dobrou tažnou sílu, kterou lze využít například při rozjezdu nebo při zrychlení.

Díky pokročilé technologii tu máme i několik úsporných funkcí. Tou je třeba schopnost auta při jízdě z kopce či dojíždění (ke křižovatce) přejít do režimu generátoru, v němž přes klikovou hřídel dochází ke zpětnému získávání energie a zároveň k dobíjení baterie.

Zákazníci si nadále budou smět vybrat, zdali dají přednost oblíbené manuální převodovce, nebo klasickému automatu. V té druhé fázi bude na výběr i to, jaká náprava by měla být poháněna (jestli přední, zadní, nebo obě).

A protože se jedná o první záblesky z budoucnosti, více nám toho již automobilka nesdělila, ovšem na začátku roku slibuje další překvapení.  

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení