Toyota Verso se prodává s motorem od BMW!

Japonská automobilka začala prodávát svůj model Verso pro rok 2014. Ten se může pochlubit novým diesolovým motorem od BMW. 

Toyota představuje další novinku ze své stáje. Jedná se o model Verso pro rok 2014. Jakých inovací jsme se dočkali? Jak jsme avizovali na začátku, o pohon se postará motor od BMW. Mluvíme o čtyřválcovém motoru 1.6 (D-4D), který poskytne šťastnému majiteli výkon 111,5 koní, 83 kw. Vše se děje při 4000 otáčkách za minutu. Točivý moment dosahuje svého maxima (270 Nm) mezi 1750 až 2250 otáčkami.Podobně, jako u ostatních naftových motorů, můžeme očekávat vstřikování "common rail" a šestnácti ventilový rozvod.  Vše samozřejmě splňuje emisní normu Euro 5. Jen pro připomenutí, Euro 6 přichází v platnost až letos v září. Motor je nastaven na šestistupňovou manuální převodovku. Mezi další výhody motoru patří i menší váha. Ta je o celých 20 kilogramů nižší, než u dvoulitrového turbodieselu.Český trh bude obdařen verzí s motorem 1.6 D-4D. Pokud máte zájem o pořízení výkonnější verze, bude Vás stát o 60 tisíc korun více. Za standardní verzi zaplatíte přibližně 480 000 korun českých. Nejlepší motor s nabídky zvládne zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu za 10,1 sekundy. K dispozici budou maximálně tři motory ( výkony 82, 91 a 110). Pouze jeden však pochází ze spolupráce mezi BMW a Toyoty (1.6).Foto. Toyota

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky