Právě se nacházíte:

Pagani Huayra - Bůh větru

Dvoumístný hypersporťák. Velmi provokativní, agresivní a extravagantní vzhled, jímž roztrhl automobilovou veřejnost. Čtveřice výfuků, výrazný přední difuzor a dveře typu Gullwing (racčí křídla) – to vše symbolizuje nový automobil značky Pagani.

Design vozu majitel automobilky piloval celých pět let. Auto je stavěné jako křídlo: vepředu a vzadu jsou plošky, které mění svou polohu, upravují proudění vzduchu a udělují vozu co nejvyšší přítlak;  pomáhají také karbokeramickým brzdám při zpomalování.

Poloha určitých prvků karoserie je elektronicky nastavitelná, aby se dosáhlo co nejmenšího aerodynamického odporu.
Italský plnokrevník spočívá na zcela novém skořepinovém rámu vyrobeném z kombinace uhlíku a hořčíku, přičemž povrchové díly jsou z uhlíkových kompozitů. Díky enormně lehké stavbě váží Pagani Huayra jen 1 350 kg, z nichž 56 % připadá na zadní nápravu.
Za prostorem pro dvoučlennou posádku se nachází podélně uložený vidlicový dvanáctiválec se dvěma turbodmychadly, který vznikl na zakázku přímo v dílnách AMG, divize Mercedes-Benz. Výsledkem je na rovných 710 koní (515 kW) a 1000 Nm točivého momentu. Síly stuttgartského dvanáctiválce se přenášejí na kola zadní nápravy skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

Téměř šestilitrový objem motoru a výkon 700 koní dokáže Huayru rozpohybovat z klidu na 100 kilometrů za hodinu za úctyhodných 3,3 sekund. Maximální rychlost je neuvěřitelných 370km/h.

Prodejní cena je v přepočtu 25 miliónů korun. Poprvé se nové Pagani představilo počátkem března na ženevském autosalonu.

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení