Nový Seat Leon Cupra! Nejvýkonnější verze odhalena

Společnost Seat odhalila vzhled nového sportovního modelu Leon Cupra. Automobilka vyvinula automobil, který si zakládá na výkonu. Jedná se mladšího bratra Golfu GTI a Octavie RS. Český automobil dokonce přesahuje o 60 koní.

Na nový Seat Leon Cupra se můžeme těšit ve dvou výkonných verzích. Společnost pro zájemce připravila model s motorem 2.0 TSI s dvojitým vstřikováním a zároveň proměnným časováním ventilů. Tyto parametry jsou pro oba motory stejné. Elementární verze vozidla je nastavena na 195 kW / 265 k. Ta silnější, nese název Cupra 280, pak nabídne úctyhodných 280 koňských sil. To je v přepočtu 206 kW. Točivý moment (350 Nm) je u obou verzí stejný. Dostupnost točivého momentu se pak pohybuje mezi 1750 až 5300 otáčkami.S těmito parametry přesahuje Seat Leon cupra naší Octavii o celých 60 koní. Přesněji řečeno - benzínovou Octavii RS. Automobil splňuje přísné emisní nařízení. To znamená, že obsahuje přímé dvojité vstřikování, které je doplněné o nepřímé vstřikování do sacího potrubí. Leon si budete moc pořídit buď jako pětidvéřový, nebo jako třídvéřový. Na výběr bude automatická převodovka DSG nebo oblíbená manuální převodovka se šesti stupňi. Cupra 280 zvládne zrychlit z 0 na 100 za příjemných 5,7 sekundy. Omezení rychlosti je nastaveno na 250 km/h.Seat Leon Cupra je charakteristický devatenáctipalcovými koly, nápisem Cupra na třmenech brzd, černými kryty zpětných zrcátek a zadním střešním spoilerem. Slabší i silnější verze jsou vybaveny full LED světlomety. Světová premiéra nového modelu proběhne v březnu tohoto roku na autosalónu v Ženěvě. Ceny pro český trh nejsou zatím odtajněné. Foto: Seat

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky