Nissan představuje koncept Sport Sedan

Na detroitském autosalonu přišla japonská automobilka s novým konceptem Sport Sedan. Studie má opatrně naznačit, jak by mohla vypadat  připravovaná generace sedanů světoznámé firmy.Představený koncept si libuje v dynamických tvarech. Při bližším ohledání nalezneme zmenšená zpětná zrcátka, která dodávají automobilu notnou dávku elegance. Model měří na délku téměř 5 metrů, šířka se pak pohybuje okolo 2 metrů. Rozvor náprav činí necelé 3 metry. Vyvojáři pro Sport Sedan využili 21 palcová kola. Studie se představila v nablyštěné oranžové metalíze, ta dopřává automobilu sportovní vzhled.Mezi další neotřelé novinky patří prosklená střecha. Pravděpodobně se nebude jednat o součást standardní nabídky, ale pouze o příplatkovou záležitost. Nabízena by měla být u všech sedanů, které bude automobilka produkovat v příštích letech. Zaměříme-li se na pohon konceptu, objevíme 3,5 litrový šestiválcový motor. Vyprodukuje 300 koňských sil. Nissan zvolil osvědčenou klasiku. Motor je již používán například u roadsteru 370Z.S pohonem na zadní kola nepočítejte. Výkon motoru se bude přenášet pouze na přední nápravu. Převodovka je automatická a žádné stupně na ní nenelaznete. Koncept  se v České republice prodávat nebude. Nissan si nechal pro sebe i informaci, zdali se model bude vyrábět sériově. Ale předpokládá se že ano. Na více podrobností si budeme muset počkat.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky