Kia GT4 Stinger! Vítejte v budoucnosti

Kia GT4 Stinger je automobil, který by díky svému vzhledu mohl hrát ve sci-fi filmu. Vozidlo se může pochlubit pohonem na zadní kola, unikátním designem a sportovně laděným interiérem. Jihokorejští výrobci se nechali slyšet, že se zatím jedná o nejagresivnější look, co kdy vytvořili.

Jihokorejská automobilka představila na detroitském autosalonu zbrusu nový model Kia GT4 Stinger. Na první pohled zaujme svým futuristickým vzhledem. Pokud se na vozidlo podíváme blíže, zepředu připomíná sci-fi verzi Mercedesu SLS. Designéři se na GT4 vyřádili a posunuli hranici vizáže automobilů o kousek dále. Celkový koncept je pro Kiu zbrusu nový, jediné, co zůstalo stejné, je maska chladiče.

 

Kia GT4 Stinger není žádný drobeček. Vůz měří čtyři metry a 310 mm. Automobil stojí na čtyřech dvacetipalcových mohutných kolech, zadní pneumatiky Pirelli P-Zero dosahují rozměru 275/35. Přední spoiler je zhotoven z uhlíkového kompozitu. Interiér vozidla je střídmý a perfektně kooperuje se sportovním designem vozidla. Nenajdete zde žádné zbytečnosti. Chybí dokonce i autorádio. Těšit se ale můžete na skořepinová sportovní křesla, která se nacházejí v přední části vozidla. Stát se závodníkem, nebylo nikdy jednodušší.Srdce vozidla je tvořeno přeplňovaným zážehovým čtyřválcovým motorem KIA T-GDI 2.0 s přímým vstřikováním. Dokáže se rozpálit na úctyhodných 315 koní. Podvozek je nastaven tak, aby fungovalo nezávislé zavěšení všech kol. Další lahůdkou je pohon zadní nápravy. Hmotnost stroje se pohybuje okolo 1300 kilogramů. Její rozložení mezi čtyři nápravy se hodně blíží k ideálnímu stavu 50:50. Jestli se bude Kia GT4 Stinger vyrábět sériově, není úplně jisté. Automobilka vyslala zprávu, že sériovou výrobu neplánují.

 

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky