Kia GT4 Stinger! Vítejte v budoucnosti

Kia GT4 Stinger je automobil, který by díky svému vzhledu mohl hrát ve sci-fi filmu. Vozidlo se může pochlubit pohonem na zadní kola, unikátním designem a sportovně laděným interiérem. Jihokorejští výrobci se nechali slyšet, že se zatím jedná o nejagresivnější look, co kdy vytvořili.

Jihokorejská automobilka představila na detroitském autosalonu zbrusu nový model Kia GT4 Stinger. Na první pohled zaujme svým futuristickým vzhledem. Pokud se na vozidlo podíváme blíže, zepředu připomíná sci-fi verzi Mercedesu SLS. Designéři se na GT4 vyřádili a posunuli hranici vizáže automobilů o kousek dále. Celkový koncept je pro Kiu zbrusu nový, jediné, co zůstalo stejné, je maska chladiče.

 

Kia GT4 Stinger není žádný drobeček. Vůz měří čtyři metry a 310 mm. Automobil stojí na čtyřech dvacetipalcových mohutných kolech, zadní pneumatiky Pirelli P-Zero dosahují rozměru 275/35. Přední spoiler je zhotoven z uhlíkového kompozitu. Interiér vozidla je střídmý a perfektně kooperuje se sportovním designem vozidla. Nenajdete zde žádné zbytečnosti. Chybí dokonce i autorádio. Těšit se ale můžete na skořepinová sportovní křesla, která se nacházejí v přední části vozidla. Stát se závodníkem, nebylo nikdy jednodušší.Srdce vozidla je tvořeno přeplňovaným zážehovým čtyřválcovým motorem KIA T-GDI 2.0 s přímým vstřikováním. Dokáže se rozpálit na úctyhodných 315 koní. Podvozek je nastaven tak, aby fungovalo nezávislé zavěšení všech kol. Další lahůdkou je pohon zadní nápravy. Hmotnost stroje se pohybuje okolo 1300 kilogramů. Její rozložení mezi čtyři nápravy se hodně blíží k ideálnímu stavu 50:50. Jestli se bude Kia GT4 Stinger vyrábět sériově, není úplně jisté. Automobilka vyslala zprávu, že sériovou výrobu neplánují.

 

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení