Cadillac ATS Coupe! Detroitská novinka

Cadillac ATS Coupe je novinkou detroitské automobilky. Vychází ze staršího modelu ATS, který se snažil dobýt evropský trh. Podobal se konceptu německého BMW. U ATS Coupe tomu není jinak.

Pokud se zaměříme na podobnosti se starším modelem, musíme konstatovat, že několik věcí zůstalo stejných. Cadillac ATS Coupe kopíruje například rozvor náprav. Změny se pak týkají střechy, dveří a zadních blatníků. Ty se míjí ve velikosti. Rozchod kol se zvětšil na obou nápravách. Novinka nabídne ideální rozložení hmotnosti (v poměru 50/50), nadstandardní podvozek, elektrický posilovač od společnosti ZF, tlumiče, které využívají systém Magnetic Ride, a samozřejmě brzdy Brembo. Vybrat si budete moc mezi pohonem na čtyři kola, nebo pohonem na zadní kola.Případní zájemci o Chrysler ATS Coupe si budou vybírat mezi dvěma variantami motorů. Primárně bude v automobilu dosazen přeplňovaný dvoulitrový motor, který se vyskytuje v České republice dostupném sedanu. Výkon se od té doby nezměnil (276 k). Rozdíl se vyskytuje u točivého momentu, který se navýšil. Původně dosahoval hodnoty 353 Nm, nyní je to 400 Nm. Pokud si zakládáte na výkonu, automobilka si pro Vás připravila šestiválcový motor o objemu 3,6 l. Vymáčknete z něj 321 koní a 373 Nm. Pro silnější variantu motoru je zvolena automatická převodovka. Čtyřválec pak nabízí manuální, ale i automatickou variantu.

Interiér se zaměřuje na materiály typu kůže, hliník, karbonu či dřeva. Součástí bude i head-up displej, sound systém od firmy Bose, wi-fi hot spot a systém text to voice. Předpokládané uvedení na trh proběhne v létě tohoto roku. Jestli dokážou Američané přesvědčit evropský trh o  výjimečnosti vlastních modelů, na to si budeme muset jěště počkat.

 
 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky