Cadillac ATS Coupe! Detroitská novinka

Cadillac ATS Coupe je novinkou detroitské automobilky. Vychází ze staršího modelu ATS, který se snažil dobýt evropský trh. Podobal se konceptu německého BMW. U ATS Coupe tomu není jinak.

Pokud se zaměříme na podobnosti se starším modelem, musíme konstatovat, že několik věcí zůstalo stejných. Cadillac ATS Coupe kopíruje například rozvor náprav. Změny se pak týkají střechy, dveří a zadních blatníků. Ty se míjí ve velikosti. Rozchod kol se zvětšil na obou nápravách. Novinka nabídne ideální rozložení hmotnosti (v poměru 50/50), nadstandardní podvozek, elektrický posilovač od společnosti ZF, tlumiče, které využívají systém Magnetic Ride, a samozřejmě brzdy Brembo. Vybrat si budete moc mezi pohonem na čtyři kola, nebo pohonem na zadní kola.Případní zájemci o Chrysler ATS Coupe si budou vybírat mezi dvěma variantami motorů. Primárně bude v automobilu dosazen přeplňovaný dvoulitrový motor, který se vyskytuje v České republice dostupném sedanu. Výkon se od té doby nezměnil (276 k). Rozdíl se vyskytuje u točivého momentu, který se navýšil. Původně dosahoval hodnoty 353 Nm, nyní je to 400 Nm. Pokud si zakládáte na výkonu, automobilka si pro Vás připravila šestiválcový motor o objemu 3,6 l. Vymáčknete z něj 321 koní a 373 Nm. Pro silnější variantu motoru je zvolena automatická převodovka. Čtyřválec pak nabízí manuální, ale i automatickou variantu.

Interiér se zaměřuje na materiály typu kůže, hliník, karbonu či dřeva. Součástí bude i head-up displej, sound systém od firmy Bose, wi-fi hot spot a systém text to voice. Předpokládané uvedení na trh proběhne v létě tohoto roku. Jestli dokážou Američané přesvědčit evropský trh o  výjimečnosti vlastních modelů, na to si budeme muset jěště počkat.

 
 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení