BMW představí automobil s pohonem na přední kola!

Poprvé v historii přivede německá automobilka na svět vozidlo s pohonem na přední kola. Ale tím premiéry nekončí! Jedná se totiž o MPV, neboli velkoprostorové vozidlo. 

Mnichovská společnost se očividně rozhodla ovládnout trh s rodinnými automobily. BMW 2 Active Tourer se představí na ženevském autosalonu již tento rok na začátku března. A co můžeme očekávat? Na šířku má novinka 1800 milimetrů, měří pak 4342 milimetrů, výška dosahuje hodnoty 1555 milimetrů. Rozvor náprav je 2670 milimetrů, nedostatek místa opravdu nehrozí, to platí i pro cestující v druhé řadě. Prostor pro zavazadla bude poskytovat 468 až 1510 litrů. Zadní sedadla je možné sklopit.Co se týče váhy, dostáváme se na hodnotu mezi 1320 a 1430 kilogramy (záleží na typu motoru). Náprava (zadní) má více prvků, pohon je, jak jsme již avizovali, na přední kola. Dočkat bychom se mohli v budoucnosti i pohonu na všechny čtyři kola. Nabízet se budou tři motory. Volit budete moc mezi zážehovým tříválcem 1,5 litru (výkon 100 kW/136 k, 220 Nm), čtyřválcem 2,0 l (výkon 170 kW, 231 k, 350 Nm) a naftovým čtyřválcovým turbodieselem (výkon 110 kW, 150 k, 330 Nm).Standardní motor lze doplnit o šestistupňovou manuální, ale i automatickou převodovku. U nejsilnější verze motoru čekejte čistě osmistupňový automat, diesel se pak ponese v duchu manuální nebo automatické převodovky. Bude se též jednat o osm rychlostních stupňů. Na kolik Vás přijde BMW 2 Active Tourer se zatím neví, BMW si ceny nechává pro sebe.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky